Хакерська атака на електромобіль – це реальність

hakery_1

Фахівці китайської телекомунікаційної компанії Tencent зламали систему електромобіля Tesla Model S з віддаленого комп’ютера. Перед тим як відео стало надбанням громадськості, китайські програмісти відправили його в компанію Tesla. Уразливість була підтверджена командою безпеки і вони усунули її протягом 10 днів.

Хакери не використали жодного фізичного контакту з електромобілем і не модифікували його, але змогли захопити контроль над комп’ютерною системою.

ІТ-шники дистанційно зайшли в мультимедійну систему Тесла. На приладовій панелі електромобіля з’явився логотип комп’ютерної компанії. Хакери змогли віддалено включати повороти, управляти мультимедіасистемою і дисплеєм приладової панелі, відкривати панорамний люк, регулювати сидіння і відкривати двері. Під час руху автомобіля хакери включили двірники, склали дзеркало заднього виду, відкрили багажник і навіть отримали віддалене керування гальмівною системою. Оператор, який знаходився за 20 км від електромобіля, зміг виконати екстрене гальмування автомобіля.

Представники Tesla Motors заявили, що ризик злому насправді існував. Але для цього автомобіль повинен був бути підключений до поганої точки доступу Wi-Fi. Злом був би можливий тільки при користуванні Інтернет-браузером.

Схожі записи