Нова технологія зменшить час зарядження електромобілів до секунд

chevrolet-bolt-2017-elektromobil-2

Багато досліджень зараз проводиться, щоб винайти кращі способи зберігання електроенергії, які би склали альтернативу домінуючим сьогодні літій-іонним акумуляторним батареям для електромобілів. Вчені схиляються, що одним зі способів може стати використання суперкондирсаторів.

Так, групі вчених з Університету Суррея (Великобританія) вдалося розробити полімер, який може значно підвищити продуктивність суперконденсаторів (інша їхня назва – іоністори). Це легкі електронні компоненти, що зберігають і розподіляють великі обсяги електроенергії. Полімер створений на основі технології контактних лінз і може вирішити деякі проблеми, що стоять перед розвитком електричних транспортних засобів, дозволяючи їм заряджатися протягом декількох секунд, повідомляє Bloomberg.

Нову технологію перевіряли на факультеті аерокосмічного приладобудування Брістольського університету. Висновок такий, що це є надзвичайно важливий винахід, і якщо його застосувати, то у майбутньому на основі одних тільки суперконденсаторів можна буде створити електромобілі, котрі долатимуть такі ж відстані, як і машини з двигунами внутрішнього згоряння, і яким потрібно буде для повної зарядки кілька секунд, а не годин.

Попередні спроби вдосконалення суперконденсаторів були спрямовані на підвищення ефективності роботи поверхні електродів. Вчені з Університету Суррея пішли далі: вони прагнуть замінити матеріал, який використовується в якості електроліту. Дослідження британських фахівців показали, що заміна матеріалу може підвищити щільність енергії суперконденсаторів в діапазоні 1 тис і 10 тис раз.

Вже створена компанія, яка прагне почати будівництво повномасштабного прототипу в 2017 році. Це може привести до створення нової фабрики в Сполученому Королівстві, що потребуватиме інвестицій в розмірі 25 млн фунтів стерлінгів ($32 млн). Проте, зазвичай технологія, яка виглядає багатообіцяючою в лабораторії, може виявитися комерційно не життєздатною, та й процес перенесення дослідження на ринковий продукт може зайняти роки.

Хоча, ще у 2011 році засновник Tesla Motors Ілон Маск заявив, що він готовий зробити ставку на те, що суперконденсатори, а не акумуляторні батареї зроблять прорив в сфері електромобілів. Такі пристрої, що працюють на основі коротких і інтенсивних сплесків енергії, вже дають тягу поїздам і автобусам в деяких частинах світу.

На сьогодні іоністори мають щільність енергії близько 5 Вт*год на кілограм проти 100 Вт*год у літій-іонних батареях, які широко використовуються в електричних транспортних засобах. Цей показник для автомобілів на бензині становить близько 2,5 тис Вт*год на кілограм. Якщо ж домогтися щільності енергії в 50 Вт*год, тоді це можна буде використовувати для пересування більшості транспортних засобів.

Схожі записи