Ідея тунелів під містами для руху безпілотних електромобілів і не тільки

tuneli-1

Ідея створення тунелів під міськими шосе, які будуть знижувати інтенсивність трафіку на поверхні, приходить після багатогодинного стояння в міських корках. Так, зокрема, глава Tesla і SpaceX Ілон Маск раніше вже озвучував намір серйозно взятися за цю справу, а зараз вже придумав навіть слоган для свого нового підприємства: «The Boring Company – Boring, it’s what we do» (дослівний переклад не можливий, тут використовується гра слів: в англійській мові «boring» має два значення – «нудний» і «буріння»).

Вперше він згадав про таку концепцію ще в січні 2016 року і сказав, що тунель – це класна штука і якщо побудувати тунелі в містах, то це значно знизить інтенсивність трафіку, причому будувати тунелі можна на кількох рівнях, за необхідності, можна зробити до 30 таких рівнів і повністю вирішити проблему заторів у густонаселених містах.

elon-mask-tuneli-2

В своєму твіттері Ілон Маск заявив, що планує побудувати таку машину для риття тунелів і «відразу почне бурити», а ще дописав, що це не жарт, що він насправді зробить це. На підтвердження серйозності своїх намірів він змінив свій статус в Твіттері. Тепер, крім його основних видів діяльності (Tesla, SpaceX і OpenAI), там зазначаються і тунелі.

Бурильна машина (TBM), про будівництво якої говорить Маск, використовується для риття підземних проходів і здатна прокладати тунелі, практично, в будь-якій породі, починаючи від піску і закінчуючи гранітом. Така техніка вже давно використовується, наприклад, для прокладки трубопроводів, в гірничодобувній промисловості та в інших випадках. Але тут мова йде про риття під міськими районами, що тягне за собою цілий ряд специфічних проблем.

Паралельно з цим вже відомо, що британська компанія вже розробляє проект підземних тунелів для безпілотних електромобілів. Підземна транспортна система має суттєво прискорити пересування більшої кількості пасажирів в мегаполісах.

Тунелі дозволять щогодини перевозити до 40 тисяч пасажирів, в той час як пропускна здатність високошвидкісної залізниці, яка будується в Лондоні, складе 18 тисяч чоловік за той самий час.

tuneli-3

Підземна мережа забезпечить зв’язок одразу між кількома районами і передмістям Лондону. Потрапити в неї можна буде через спеціальні заїзди. Швидкість електромобілів в тунелях сягатиме 65 км/год. На зразок метро, керуватиме трафіком центральна система контролю руху. Ймовірно, комунікація з автопілотами буде організована за допомогою технології v2i (vehicle-to-infrastructure). За допомогою мережі передавачів бортові комп’ютери безпілотних електромобілів отримуватимуть дані про маршрут, пробки, сигнали світлофорів і обмеження швидкості.

Зараз компанія шукає інвестора, зокрема серед таких гігантів, як Google чи Apple, для розробки програмного забезпечення. Британці вважають, що завдяки інвестиціям можна організувати роботу протягом п’яти років.

Схожі записи